FILOZOFIE NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

HLAVNÍM KRÉDEM NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY JE SVOBODA DÍTĚTE, RESPEKTOVÁNÍ JEHO POTŘEB A TEMPA VÝVOJE. DĚLÁME VŠE PRO TO, ABY JEHO VEŠKERÉ ČINNOSTI V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE VEDLY K RADOSTI A VNITŘNÍMU USPOKOJENÍ, K POSILOVÁNÍ POZITIVNÍCH POCITŮ VŮČI SOBĚ I OKOLÍ. CELÁ MYŠLENKA JE ZASTŘEŠENA ŘÁDEM, SMYSLEM PRO POŘÁDEK A ODPOVĚDNOST, V ŠETRNÉM ZACHÁZENÍ S HRAČKAMI A POMŮCKAMI, OCHRANOU PŘÍRODY, KULTIVOVANÝMI VZTAHY K SOBĚ NAVZÁJEM A RESPEKTOVÁNÍ ODLIŠNOSTÍ A POTŘEB DRUHÝCH.

DBÁME NA TO, ABY VŠE CO SE DĚTI UČÍ A POZNÁVAJÍ, PROŠLO VŠEMI JEJICH SMYSLY. ABY SE UČILY NÁZORNOU UKÁZKOU, NAUČNÝM PŘÍBĚHEM NEBO ZAJÍMAVÝM ZÁŽITKEM... ZÁROVEŇ DĚTEM DOPŘÁVÁME DOSTATEK ČASU PRO SPONTÁNNÍ HRU  A ROZVOJ OSOBNOSTI DÍTĚTE.

DĚTI VEDEME K SAMOSTATNOSTI V OBLASTI SEBEOBSLUHY, K TVOŘIVOSTI A SPOLUPRÁCI VE SKUPINĚ. DĚTI MAJÍ ZÁROVEŇ PROSTOR PRO VLASTNÍ VYJÁDŘENÍ.

SNAŽÍME SE, ABY DĚTI V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE CÍTILY JISTOTU, BEZPEČÍ A EMPATII.

Vložil: Rajterová Petra,  16.08.2016 v 17:43:33